Ve dnech 19.–21. května 2026 jsme se zúčastnili veletrhu World Hydrogen Summit & Exhibition 2026 v Rotterdamu, jedné z nejvýznamnějších světových akcí zaměřených na vodíkové technologie a rozvoj vodíkové ekonomiky.
V rámci oficiálního českého pavilonu jsme prezentovali naše řešení vedle dalších českých technologických firem a inovátorů. Českou účast organizovaly Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky a HYTEP, Česká vodíková technologická platforma. Součástí expozice byly také společnosti DEVINN, HDISYS s.r.o., LEANCAT ELECTROLYZERS s.r.o., SVÚM a.s. a TEDOM a.s..
Během veletrhu jsme měli příležitost sdílet zkušenosti s partnery z celého světa a navazovat nové kontakty pro budoucí spolupráci. Diskuse napříč oborem potvrdily rostoucí význam vodíku v energetice i průmyslu a zároveň ukázaly, že české firmy mají v tomto rychle se rozvíjejícím odvětví co nabídnout.
World Hydrogen Summit pro nás nebyl pouze výstavní akcí, ale především místem setkávání odborníků, výzkumných organizací, průmyslových partnerů i veřejných institucí. Právě propojení výzkumu, průmyslu a inovací vnímáme jako jeden z hlavních předpokladů pro rychlejší rozvoj vodíkových technologií a jejich širší uplatnění v praxi.
Účast na této prestižní mezinárodní akci byla dalším krokem k posílení pozice NANO Advanced v oblasti vývoje technologií pro výrobu zeleného vodíku a k rozvoji nových partnerství na evropské i globální úrovni.






